Lalique ´´Saint Marc´´ vas

Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas
Lalique ´´Saint Marc´´ vas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LALIQUE, ´´Saint Marc´´ vas, 1900-talets andra hälft, formgiven 1939, gjutet glas med reliefdekor av duvor, signerad "Lalique France", höjd ca 17 cm.

Sedvanligt ytslitage.

686471

2019-10-16