Nyckelskåp / väggskåp senbarock
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NYCKELSKÅP, fanerat i ek, 1700-talets första hälft, senbarock, nyckelskylt i mässing, invändigt med skedhylla samt nyckelkrokar, höjd ca 62 cm, nyckel saknas
PROVENIENS: Kaggeholms slott, Ekerö
Invändigt omarbetat, kompletterat, nyckel saknas, smärre fanerskador, repor
686518
2019-10-10