Nyckelskåp / väggskåp senbarock

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

NYCKELSKÅP, fanerat i ek, 1700-talets första hälft, senbarock, nyckelskylt i mässing, invändigt med skedhylla samt nyckelkrokar, höjd ca 62 cm, nyckel saknas

PROVENIENS: Kaggeholms slott, Ekerö

Invändigt omarbetat, kompletterat, nyckel saknas, smärre fanerskador, repor

686518

2019-10-10