Porzellanmanufaktur Nymphenburg teservis

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NYMPHENBURG (etabl.1747), teservis, 24 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, polykrom dekor av blomsterbukett, bestående av: 1 uppläggningsfat, 11 tekoppar med fat, 12 assietter diameter ca 19 cm

Smärre slitage, mikronagg på enstaka kopp, mikronagg kan förekomma

686523

2019-10-07