Porzellanmanufaktur Nymphenburg teservis
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NYMPHENBURG (etabl.1747), teservis, 24 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets början, polykrom dekor av blomsterbukett, bestående av: 1 uppläggningsfat, 11 tekoppar med fat, 12 assietter diameter ca 19 cm
Smärre slitage, mikronagg på enstaka kopp, mikronagg kan förekomma
686523
2019-10-07