Ljusstakar tenn Nicolaus Justelius
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Nicolaus Justelius (mästare i Eksjö 1784-1829), gustavianska, kolonnformat skaft, kvadratisk fotplatta med kulfötter, gallerkant, höjd ca 30 cm
PROVENIENS: Kaggeholms slott, Ekerö
Sneda, avslag, skador, stötskador
686524
2019-10-10