Ljusstakar tenn Nicolaus Justelius

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Nicolaus Justelius (mästare i Eksjö 1784-1829), gustavianska, kolonnformat skaft, kvadratisk fotplatta med kulfötter, gallerkant, höjd ca 30 cm

PROVENIENS: Kaggeholms slott, Ekerö

Sneda, avslag, skador, stötskador

686524

2019-10-10