Göteborgs glasbruk

Göteborgs glasbruk
Göteborgs glasbruk
Göteborgs glasbruk
Göteborgs glasbruk
Göteborgs glasbruk
Göteborgs glasbruk

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

GÖTEBORGS GLASBRUK, kredensfat, saltkar, 2 dlr., blå glasmassa, vit kant, omkring år 1800, höjd ca 5-7, diameter 6-20 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, saltkaret med mindre nagg

686584

2019-10-10