Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
GÖTEBORGS GLASBRUK, kredensfat, saltkar, 2 dlr., blå glasmassa, vit kant, omkring år 1800, höjd ca 5-7, diameter 6-20 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, saltkaret med mindre nagg
686584
2019-10-10
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner