Värja 1700-tal Frankrike
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRJA, 1700-tal, rokoko, Frankrike, dubbeleggad klinga med ås, kavel med lindad mässingstråd, knopp facettslipad, fäste och knapp i järn, klinga längd 73 cm, total längd 89 cm
Balja saknas, klinga med korrosionsskador. Kavellindning senare
686658
2019-10-07