Kunglig Dansk servisdelar 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, servisdelar, Blå blomst, 18 st, 1800-talets mitt, bestående av terrin med lock, 2 karotter med lock, 2 skålar diameter 28 cm, såskanna med fat, 3 uppläggningsfat, längd 30-36 cm, karott, 2 djupa tallrikar, 2 mattallrikar, 2+2 assietter

Terrinens lock med lagning och nagg, såskanna med lagningar och sprickor, hårsprickor och enstaka nagg och fotnagg

686677

2019-10-07