Skålfat Ursula Printz Gustavsberg studio
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URSULA PRINTZ, skålfat, Gustavsberg studio 1940-tal, handmålad dekor av kvinnoansikte och blommor i gult, grönt, rosa, lila, gulgrönt och svart samt blått, signerad Gustavsberg studio och målarsignatur för Ursula Printz, höjd 4,5, 18x16,5 cm
Retuscherad nagg på kantens undersida, krackelyr
686701
2019-10-13