Cesare Lapini alabaster
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CESARE LAPINI (1848-c.1910): Kvinna med slöja, signerad och daterad C Lapini Firenze 21-11-1898, alabaster, på piedestal i marmor, höjd ca 65 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre nagg och missfärgningar, huvud spricka
686746
2019-11-24