Cesare Lapini alabaster

Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster
Cesare Lapini alabaster

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CESARE LAPINI (1848-c.1910): Kvinna med slöja, signerad och daterad C Lapini Firenze 21-11-1898, alabaster, på piedestal i marmor, höjd ca 65 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg och missfärgningar, huvud spricka

686746

2019-11-24