Grafiska blad 11 st
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRAFISKA BLAD, 11 st, Stig Åsberg, fåglar, etsning, signerad och daterad 1953, plåtstorlek 24,5 x 19,5 cm, Louis Bastin, barn, etsning, signerad och numrerad 5/150, plåtstorlek 29,5 x 22,5 cm, Niklas Göran, "Stående modell", etsning, signerad, daterad -48 samt numerrad 3/20, plåtstorlek ca 25 x 20,5 cm, Harald Sallberg, landskap, etsning, signerad, daterad 56 samt numrerad 46/110, plåtstorlek ca 32,5 x 41 cm, Einar Rosén, porträtt, litografi, signerad och daterad -55, protryck med dedikation, bladstorlek 57 x 39 cm, Börje Veslen, kompositoner, 6 st litografier/etsningar, signerade, bladstorlek 26 x
Enstaka veck, sedvanligt slitage, gulnade,
686752
2019-10-16