Väggpendyl sengustaviansk

Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk
Väggpendyl sengustaviansk

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, urtavlan med arabiska siffror samt märkt Joh. Lson Sundberg, Stockholm (Johan Larsson Sundberg, verksam i Göteborg och Stockholm omkring 1799-1820), förgylld, skuren dekor, krönet i form av bl a jordglob och passare, höjd ca 100 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Lagningar

686801

2019-11-24