Skåp Kina

Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina
Skåp Kina

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅP, 2 dlr, 1900-talets början, Kina, rikt skuren dekor, infällda plaketter med dekor av figurer, inläggningar av ben och pärlemor, höjd ca 167, 100x38 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador, överdel och underdel ej ursprungligen tillhörande

686823

2019-11-24