Mortel ljusstake kaffekanna

Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna
Mortel ljusstake kaffekanna

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MORTEL, LJUSSTAKE, KAFFEKANNA, 1700 resp 1800-tal, mässing, koppar, kannan med svarvat handtag i trä, höjd ca 8-20 cm
PROVENIENS: Stopalo

Brukslitage

686831

2019-11-24