Edvin Ollers
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959): 2 skålar, art deco,1920/30-tal, tenn, stämpelsignerad samt daterade, Ollers, 1935 samt 1924, höjd 9,5, diamater 23 samt höjd 12, diamater 27 cm
Bruksslitage, den större skålen med bucklor samt stötmärken
686832
2019-10-07