Edvin Ollers

Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers
Edvin Ollers

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EDVIN OLLERS (1888-1959): 2 skålar, art deco,1920/30-tal, tenn, stämpelsignerad samt daterade, Ollers, 1935 samt 1924, höjd 9,5, diamater 23 samt höjd 12, diamater 27 cm

Bruksslitage, den större skålen med bucklor samt stötmärken

686832

2019-10-07