Hjälmkanna Kina 1700-tal

Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal
Hjälmkanna Kina 1700-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HJÄLMKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor en camaieu, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Stopalo

Dekorbortfall

686864

2019-11-24