Bordsur Warmink

Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink
Bordsur Warmink

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BORDSUR, Holland, 1900-talets första hälft, märkt Warmink samt Tempus Fugia, dekor i koppar och mässing, fodral i mahogny, invändigt med plakett/namnskyllt i silver, stämplad Boliden Silver, höjd 35, 20x11 cm

PROVENIENS:
Börje Mattson, Svenska Akademien

Kuntoraportti

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

686895

Päivämäärä:

2019-10-07