Bordsur Warmink
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BORDSUR, Holland, 1900-talets första hälft, märkt Warmink samt Tempus Fugia, dekor i koppar och mässing, fodral i mahogny, invändigt med plakett/namnskyllt i silver, stämplad Boliden Silver, höjd 35, 20x11 cm
PROVENIENS:
Börje Mattson, Svenska Akademien
Kuntoraportti
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
686895
Päivämäärä:
2019-10-07