Gunnar Zetterström Vy mot Slussen
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM (1902-1965): Vy mot Slussen, Gamla stan, signerad G Zetterström, olja på pannå, 28x38 cm
Gunnar Zetterström studerade för Carl Wilhelmson och i hans rika produktion sticker stockholmsskildringarna ut.
Svensk privatsamling
686908
2019-10-28