Gunnar Zetterström Vy mot Slussen

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR ZETTERSTRÖM (1902-1965): Vy mot Slussen, Gamla stan, signerad G Zetterström, olja på pannå, 28x38 cm

Gunnar Zetterström studerade för Carl Wilhelmson och i hans rika produktion sticker stockholmsskildringarna ut.

Svensk privatsamling

686908

2019-10-28