Knop ångfregatten Vanadis

Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis
Knop ångfregatten Vanadis

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FALLREPSKNOP, 1800-tal, hamparep, diameter ca 13 cm

PROVENIENS: Världsomseglaren och ångfregatten Vanadis, byggd 1862.

686970

2019-10-08