Pigtittare
Klubbat för:
900 SEK
1 500 SEK
PIGTITTARE, tidigt 1800-tal, gustavianskt, fanerad i ek, två lådor i sarg, lådorna med mässingkanter, höjd ca 53, 37x20 cm
Åldersrelaterad slitage, repor, fläckar, ena mässinglisten smått lös, nyckel saknas
687019
2019-10-07