Spegel rokoko 1700-tal
Vollendet
2019-10-09
687125
| Höchstes Gebot | 9 000 SEK |
| Schätzwert | 12 000 SEK |
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets mitt, rokoko, dekor i pastellage och papier-maché av snäckformationer samt rocailler, fasettslipat glas, ca 164x45 cm
Senare förgyllning, smärre skador och lagningar, kantglas med sprickor