Spegel rokoko 1700-tal

Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets mitt, rokoko, dekor i pastellage och papier-maché av snäckformationer samt rocailler, fasettslipat glas, ca 164x45 cm

Senare förgyllning, smärre skador och lagningar, kantglas med sprickor

687125

2019-10-09