Spegel rokoko 1700-tal
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets mitt, rokoko, dekor i pastellage och papier-maché av snäckformationer samt rocailler, fasettslipat glas, ca 164x45 cm
Senare förgyllning, smärre skador och lagningar, kantglas med sprickor
687125
2019-10-09