Golvur 1800-talets första hälft
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft, urtavla med arabiska siffror samt märkt Mats Andersson Mora, fodralet med imitationsmåleri, höjd 218 cm, pendel, lod o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Senare bemålning, sprickor
687498
2019-11-24