Christian Dior väska Pret-â-porter

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CHRISTIAN DIOR, handväska, 1960-tal, i marinblått skinn, fodrad med vitt skinn, ett öppet fack, lock med sköldfärgsmönstrad plas-t och metallspänne, lock stänges med tryckknapp, invändigt märkt Christian Dior made in France

Ingår i temaauktionen Pret-â-porter Europeisk mode från 6 decennium 1960-2010

Patina, slitage, bläckfläckar invändigt, spänne med repor

687557

2019-11-20