Bordsur sannolikt Frankrike omkring 1900
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, omkring mitten av 1800-talet, sannolikt Frankrike, förgylld dekor föreställande apollo med lyra, vitemaljerad urtavla med otydlig text, romerska siffror, pendel samt nyckel medföljer, höjd ca 40, 30x11 cm
Funktionen garanteras ej,
687574
2019-10-08