"Bristol" Crown Ducal England
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CROWN DUCAL, England, "Bristol", 12 assietter diameter 20 cm, 12 tallrikar diameter 24 cm, 12 djupa tallrikar diameter 22,5 cm, 3 fat längd 26-36 cm, 2 skåler längd 22-25 cm, 1 såsskål längd 22 cm, 1 såskanna längd 21 cm, 2 kannor höjd 10-11 cm
En kanna med smärre nagg, ställvis krackelyr
687591
2019-10-18