"Bristol" Crown Ducal England

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CROWN DUCAL, England, "Bristol", 12 assietter diameter 20 cm, 12 tallrikar diameter 24 cm, 12 djupa tallrikar diameter 22,5 cm, 3 fat längd 26-36 cm, 2 skåler längd 22-25 cm, 1 såsskål längd 22 cm, 1 såskanna längd 21 cm, 2 kannor höjd 10-11 cm

En kanna med smärre nagg, ställvis krackelyr

687591

2019-10-18