Väggpendyl Hoberg

Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg
Väggpendyl Hoberg

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGPENDYL, sengustavianskt, urtavlan med arabiska siffror samt märkt And Hoberg Stockholm (1767-1834), förgylld, delvis träskruren dekor, höjd 87 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Senre spegelglas, smärre ytskador

687613

2019-11-24