Svensk officerssabel
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVENSK OFFICERSSABEL, tidigt 1900-tal, med portepé, bälteskoppel, klingan märkt WL GL, graverad dekor, handtag märkt Milit.ekip. Akt. Bolag - Militärekiperings AB, klingans längd ca 100 cm,
Bruksslitage, balja med slutage samt lagningar
687675
2019-10-09