Svensk officerssabel

Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel
Svensk officerssabel

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SVENSK OFFICERSSABEL, tidigt 1900-tal, med portepé, bälteskoppel, klingan märkt WL GL, graverad dekor, handtag märkt Milit.ekip. Akt. Bolag - Militärekiperings AB, klingans längd ca 100 cm,

Bruksslitage, balja med slutage samt lagningar

687675

2019-10-09