Bonbonnière Frankrike Empire
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BONBONNIÈRE, porslin, Frankrike, omkring 1810, empire, troligen Dagoty, Paris, med hänklar, dekor i form av maskaroner, medaljong i grisaille av kvinna med putti, ljusblå glasyr, invändigt förgylld, diameter ca 15, höjd 16 cm
Smärre slitage
687746
2019-10-13