Rörstrand ´´Svenska slott´´ servisdelar

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott", servisdelar, 18 dlr., flintgods, 1900-talets början, tryckt dekor i blått, bestående av: 12 djupa tallrikar, 1 uppläggningsfat på fot, 1 mindre uppläggningsfat på fot, 1 ovalt uppläggningsfat, 1 såsskål, 1 soppterrin med lock på fat, 1 tillbringare

slitage, missfärgningar, nagg

687819

2019-10-09