Karl Anderson, silver 3 dlr

Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr
Karl Anderson, silver 3 dlr

Klubbat för:

5 800 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

KARL ANDERSON, kaffeservis, 3 dlr, silver, Stockholm 1906, bestående av: kaffekanna, skrin, gräddkanna, dekor med palmettblad, kransar samt pinjekotte, skrinet samt gräddkannan invändigt förgyllda, total vikt ink inlägg vid hänkel på kaffekanna ca 1485 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, kaffekanna samt skrin graverad, nyckel till sockerskrin finns

687827

2019-10-09