Regementshistoria

Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

REGEMENTSHISTORIA, (10) Einar Bensow,, Kongl Skaraborgs regemntes historia, I-III, Göteborg 1931-1956, hfrbd, Carl Herlitz, Svenska arméns regementen, 1970, hfrbd , Cheferne för kongl Uplands Regemente, 1998, klotband, Skåne och regementet, 1936, Kungl Upplands regementes historia, Uppsala 1958, klotband, Jonas Hedberg, Kungliga finska artilleriregemntet, Borgå 1964, hft, Kungl Göta artilleriregementets historia, del II, med exlibris och dedikation till Rune Kjellander från Christoffer von Warnstedt, klotband, Kungl Södermanlands regementes historia 1711-1915, Uppsala 1914, hft

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Slitage, mindre nagg och fläckar, mindre påskrifter, ej genomgångna

687852

2019-10-09