Sked silver Henrik Reimers Norrköping 1600-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HENRIK REIMERS, sked, silver, verksam i Norrköping 1684-93, plant, profilerat skaft, dubbel kerubknopp, bladet invändigt med gravyr, längd 13,4 cm, vikt 23 g
slitage
lagning vid skaftfästet
687916
2019-10-16