Sked silver Henrik Reimers Norrköping 1600-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HENRIK REIMERS, sked, silver, verksam i Norrköping 1684-93, plant, profilerat skaft, dubbel kerubknopp, bladet invändigt med gravyr, längd 13,4 cm, vikt 23 g

slitage
lagning vid skaftfästet

687916

2019-10-16