Takkrona empirestil
Klubbat för:
50 000 SEK
4 000 SEK
TAKKRONA, 1800-talets senare del, empirestil, 14 armar, patinerad metall, behängd med prismor, dekor av putti, höjd ca 118, diameter 85 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omarbetad, ej komplett, lösa delar medföljer
688017
2019-11-24