Konsolbord 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, 1 par, 1800-talets andra hälft, bemålade, delvis bronserade, märkning med årtalet 1881, skuren dekor av bl a dubbelhövdad örn, höjd ca 106, 180x50 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare bemålning, ytskador
688023
2019-11-24