Konsolbord 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLBORD, 1 par, 1800-talets andra hälft, bemålade, delvis bronserade, märkning med årtalet 1881, skuren dekor av bl a dubbelhövdad örn, höjd ca 106, 180x50 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning, ytskador

688023

2019-11-24