Silverbestick modell Viktoria

Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria
Silverbestick modell Viktoria

Klubbat för:

12 000 SEK

12 000 SEK

BESTICK, 96 dlr, silver, mestadels GABF, Stockholm, modell Viktoria, omkring 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, bestående av: 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsskedar, 11 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsgafflar, 9 teskedar, 4 smörknivar, total vikt exklusive knivar med blad i rostfritt ca 3270 g

monogramgraverade

688024

2019-10-10