Wilhelm Kåge Argenta Gustavsberg
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Argenta", skål, äggkoppar, 4 dlr., porslin, för Gustavsberg, grön glasyr, dekor i silver av kvinnofigur, delvis förgylld, märkt Gustavsberg Kåge 853, höjd ca 4-9, diameter 5-22 cm
Slitage, stearinrester
688074
2019-10-12