Wilhelm Kåge Argenta Gustavsberg

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Argenta", skål, äggkoppar, 4 dlr., porslin, för Gustavsberg, grön glasyr, dekor i silver av kvinnofigur, delvis förgylld, märkt Gustavsberg Kåge 853, höjd ca 4-9, diameter 5-22 cm

Slitage, stearinrester

688074

2019-10-12