Skedar såsslev bägare silver
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÅSSLEV, MATSKEDAR/DESSERTSKEDAR, 15 st, MINDRE SKEDAR, 15 st., olika modeller, BÄGARE, silver, 18/1900-tal, såsslev med träskaft 1862, tre matskedar tidigt 1800-tal, bägaren av E. Löfman, Uppsala 1989, höjd 5,7 cm, total vikt ca 1200 g
slitage
graverade initialer
688078
2019-10-16