Skedar såsslev bägare silver

Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver
Skedar såsslev bägare silver

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SÅSSLEV, MATSKEDAR/DESSERTSKEDAR, 15 st, MINDRE SKEDAR, 15 st., olika modeller, BÄGARE, silver, 18/1900-tal, såsslev med träskaft 1862, tre matskedar tidigt 1800-tal, bägaren av E. Löfman, Uppsala 1989, höjd 5,7 cm, total vikt ca 1200 g

slitage
graverade initialer

688078

2019-10-16