Tekanna gräddkanna pokal bägare ströare silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEKANNA OCH GRÄDDKANNA, POKAL, LUKTDOSA, STRÖARE, BÄGARE, SKÅL, silver, tekanna och sockerskål, oval form, dekor av girlander, trähandtag, tekannans höjd 9 cm, pokal Berlin 1800-tal, luktdosa sannolikt Danmark 1800-tal, ströare på tre ben 1900-tal, bägare C. G. Råström, Stockholm 1979, konisk skål 1945, total vikt ca 695 g
skador
bucklor
688113
2019-10-16