Taklampa i form av vikingaskepp
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, mässing, 9 ljuspunkter, i form av vikingaskepp, med drakar i skeppsdelarnas för, sargen prydd med vågor, höjd ca 85, diameter ca 90 cm
Bruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
688229
2019-10-10