Uglycute, "Breaking New", modulsystem

Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,
Uglycute,

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UGLYCUTE, "Breaking New", modulsystem, unik, 2013, furu, bemålad plywood och stålbeslag, hyllans höjd 114, stolens höjd 76, cm

PROVENIENS
Inköpt på Örnsbergsauktionen 2014

TEMA
Kontemporär konst - Visioner i rymden och på jorden

midnre slitage och lagning

688250

2019-10-16