Skåp Nyrenässans

Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans
Skåp Nyrenässans

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

SKÅP, 1800-talets sista kvartal, nyrenässans, stomme i massiv ek, 2-delat, bägge delarna med skåpdörrar med bakomliggande hyllplan, överdelen med nisch mellan dörrarna, underdelen med lådpar i sargen, beslag i mässing, rikligt skuren dekor över hela skåpen, höjd ca 220 cm, yttermått ca 178x59 cm

Kuntoraportti

Bruks- och åldersrelaterat slitage

688252

Päivämäärä:

2019-10-10