Karaff samt glas, sannolikt Ryssland

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KARAFF SAMT GLAS, 7 dlr, sannolikt Ryssland, omkring 1800-talets andra hälft, blå glasmassa, slipad och bemålad dekor i guld, höjd på glas ca 14m höjd på karaff ca 34 cm

Mindre nagg på undersida av karaff samt överslipat nagg på 1 glas

688289

2019-10-10