Matgrupp Koster

Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster
Matgrupp Koster

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGRUPP, 8 dlr, 1900-talets första hälft, barock/blandstil, möjligen Tyskland, ek, bestående av 7 stolar, stoppad sits med sadelgjord, textilklädsel, 1 matbord, riklikt skuren dekor, sitthöjd på stolar ca 51, höjd på matbord ca 77, diamater 137 cm

Ställvist omfattande slitage, skada kring sargen vid bordet, samt kantstötta stomar, repor och slitage på bordsyta, slitage och fläckar på klädsel

688365

2019-10-10